Choď na obsah Choď na menu
 


KOMENTÁR MARIÁNA LEŠKA
Slota navrhuje slotalizáciu štátu

Stanovisko, ktoré včera zaujal Ján Slota k iniciatíve Smeru zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu k maďarskej politike, je v každom ohľade prvoaprílové. Vážne ho môžu brať len ľudia, ktorí nepoznajú, keď si z nich niekto robí bláznov.

Predseda SNS vyčíta Ficovi, že ho nepočúval, keď boli spolu vo vláde. V roku 2008, keď bol maďarským premiérom Bajnai, Slota žiadal, aby Slovensko cvičilo armádu na obranu proti Maďarsku, bol proti tomu, aby sa budovali cesty spájajúce oba štáty a varoval, že po mostoch cez Ipeľ prídu maďarské transportéry.

Namiesto toho, aby ho Fico poslal na odborné vyšetrenie, predstieral, že SNS i jeho predseda sú vcelku štandardnými subjektmi, lebo ich ľudia volia.

Tak, ako zo zoskupenia Mariána Kotlebu neurobí legitímnu stranu fakt, že dostáva hlasy, ani SNS neprestala byť extrémistická len preto, lebo ju volí o pár percent viac ľudí. Ak má Viktor Orbán v úmysle urobiť to, čo podľa Slotu urobiť chce, tak by mu nič tak nepomohlo, ako realizácia najnovších odporúčaní šéfa SNS.

Stiahnutie veľvyslanca z Budapešti, vypovedanie medzištátnej zmluvy, obmedzenie cezhraničného styku a vypísanie referenda o slovenčine ako jedinom úradnom jazyku, by slotalizovalo štát na vyvrheľa, ktorý porušuje vlastnú ústavu a sám sa diskvalifikuje ako členský štát únie.

Zásadu, že politická reakcia na zlú akciu nesmie byť taká, aby zlú akciu dodatočne ospravedlnila, pozná každý blbec. Nie je možné, aby ju nepoznal šéf SNS. Ak svoje prvoaprílové stanovisko myslí vážne, tak je jasné, že svojich päť percent chce za každú cenu. Aj za takú, že bude najlepším Orbánovým agentom na Slovensku.


Vážení návštevníci stránky.  Komentár slúži pre vás. Napíšte svoje názory a poznatky, pod svojim menom, resp. môžete aj pod pseudonymom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

VÝZVA

(barbel, 30. 8. 2012 17:01)

Vážení návštevníci píšte svoje pripomienky, nápady a názory k dianiu na Slovensku. Prípadne otázky ktoré by vás zaujímali.
Ďakujem