Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÁ VLÁDA 2012 - 2016

 

Pripravuje sa najväčšia krádež na Slovensku

http://pospolitost.wordpress.com/2013/09/02/pripravuje-sa-najvacsia-kradez-na-slovensku/

Pozri ako hospodárí, resp. hospodáril v predošlom období štát a koľko stojí občana.

 http://cenastatu.sme.sk/ 


Vážený pán premiér,

 Vaše úsporné balíčky sú zamerané na znižovanie životnej úrovne občanov. Vážený pán premiér so šetrením by ste mali začať od vlastného prahu. Dovolil som si urobiť pre Vás nasledovný návrh šetrenia:

NÁVRH ŠETRENIA

1.    Ústredné orgány v štátnej správe

Počet zamestnancov znížiť z 128 052 na 120 000.
Priemernú mzdu znížiť z 1291,- € na 1091,- €.
Ušetrilo by sa: ................  34 395 132,- €

2.    Verejná správa
Počet zamestnancov znížiť z 362 183 na 300 000.
Priemernú mzdu znížiť z 827,- € na 797,- €.
Ušetrilo by sa: ................. 60 425 341,- €

3.    Platy poslancov
        
Zrušením paušálov pre poslancov z dôvodu, lebo majú platenú dopravu (vlakom dokonca aj lietadlom) a ubytovanie majú v parlamentnej budove, resp. v prenajatých hoteloch platených NR SR. Nemajú hradené iba diéty v hodnote 8,80 €/deň. Nárok poslancov na diétu na 70 zasadnutí v roku prislúcha: .... 70x8,80x150 = 92 400,- € , ktorý si vyúčtujú.
       a)  Na 17-tich poslancoch z Bratislavského kraja sa ušetrí: ..... 17x1386x12 =  282 744,-€
       b)  Na 133 poslancoch mimo Bratislavy sa ušetrí: ................133x1617x12 = 2 580 732,- €
Náklady na diéty sa z ušetreného odpočítajú: ........................................................... -92 400,- €
Ušetrilo by sa: ....................................................................................................... 2 771 076,- €

Celkom by sa ušetrilo: ................................................................................ 97 591 549,- €

K tejto hodnote je potrebné pripočítať cca. 500 000 000,- € z opakovaných z politizovaných dotácií neziskovým štátnym podnikom, ktoré rok čo rok sú podvodne neziskové. Dotácie sú z peňazí daňovníkov, t.j z verejného rozpočtu. Takýto nezmysel o nezískovosti sa môže tvrdiť tomu čo žere seno a nie občanovi logicky a ekonomicky mysliacemu, t.j. homosapiensovi. Dali by sa ušetriť miliardy, keby ste hospodárili ako hospodár, napr. na tendroch a šetrení na nákladoch.

Ďalšou ulievarňou peňazí daňovníkov je výstavba dialnice, ktorá ani po uplynutí 30 rokov nie je dokončená, ale miliardové náklady sa každý rok vykazujú. Pýtam sa začo. Je to  hanbou všetkých doterajších vlád .  
       Vážený pán premiér, v mene občanov Slovenska  Vás a celú vládu prosím, aby ste prestali zdierať ľud, ktorému vládnete a konečne začali riadne a poctivo vládnuť. Jánošík bohatým bral a chudobným dával, ale Vy ako aj EÚ to robíte naopak. Zákon o zvýšení daní bankám ešte ani nebol schválený, ale banky už zvyšujú poplatky a znižujú úroky na úkor občana. Pán premiér prosím prestaňte balamutiť národ. Istotou je len smrť, ale sa jej chceme dožiť na životnej úrovni a nie v biede a chudobe. Na Slovensku pod čiarou chudoby žije viac ako 30% obyvateľstva. O zdieraní štátov na periférii  EÚ radšej ani nechcem hovoriť. Pán premiér pýtam sa, kedy požiadame EÚ o podporu, lebo žijeme ako som to už spomenul ďaleko pod úrovňou štátov, ktorým na ich zhíranú životnú úroveň prispievame.

Z vyčíslených možných reálnych predpokladov  by sa ušetrilo:........... 597 591 549,- €

Vážený pán premiér na Slovensku na jedného úradníka pripadá:....... 11,09 občanov resp.

4,727 pracujúcich a zamestnaných. Myslíte si, že náš štátny aparát nie je pre birokratizovaný?

      S úctou, Doc. Ing. Bartolomej belí, CSc., Košice 04.08.2012.

POZRITE SI!

http://tv.sme.sk/v/23934/fico-len-sluboval-ale-aj-tak-mu-pomozeme.html

Zostava novej vlády.

 http://aktualne.atlas.sk/vlada-sr/

Takto vyzerá nová vláda

Prezident Ivan Gašparovič vymenoval druhý kabinet Roberta Fica zostavený výlučne stranou Smer.Čítajte viac: http://tv.sme.sk/v/23986/takto-vyzera-nova-vlada.html#ixzz1s1uPkohY

 

04.4.2012 12:00 pridal: Erik Potocký

Vytlačiť

Ministri novej vlády

V týchto chvíľach by mal prezident Ivan Gašparovič vymenovať Roberta Fica za predsedu vlády SR. Zároveň odovzdá aj poverenia členom jeho druhého kabinetu.
 
Nová vláda bude mať troch podpredsedov. Budú nimi minister vnútra Robert Kaliňák, minister financií Peter Kažimír a šéf diplomacie Miroslav Lajčák.
Premiér Robert Fico: „Minister obrany SR Martin Glváč, minister spravodlivosti SR Tomáš Borec, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek, minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter, minister školstva, vedy, výskumu a športu Dušan Čaplovič, ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, minister kultúry Marek Maďarič, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek a minister životného prostredia Peter Žiga.“
 
Poslednú nomináciu uzavrel Robert Fico tento týždeň. Ministrom hospodárstva bude doterajší šéf Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení Tomáš Malatinský. V druhej vláde Roberta Fica zostane neobsadené kreslo podpredsedu pre ľudské práva a menšiny. Robert Fico: „Chceme túto pozíciu zmeniť na podpredsedu vlády, ktorý bude zodpovedať za veľké investičné aktivity. Vláda, ktorú budem viesť, bude mať záujem posunúť projekt širokorozchodnej. Na takéto projekty, ktorú sú ďaleko nadrezortné, chceme, aby vo vláde sedel človek so skúsenosťami z tejto oblasti. Pokiaľ dôjde k zmene kompetenčného zákona, za takéhoto podpredsedu vlády navrhnem pánovi prezidentovi Ľubomíra Vážneho.“
 
Za vedúceho Úradu vlády SR by dnes vláda mala schváliť Igora Federiča. Definitívne mená štátnych tajomníkov jednotlivých ministerstiev by sme sa mali dozvedieť na budúcotýždňovom rokovaní kabinetu.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Dnes je to ešte horšie

(Barbel, 22. 10. 2015 22:01)

Máme tu inváziu červenej a žltej rasy obsadzujúcich Európu.
Vážení občania nedajme si Európu agresorom Ameriky ani nikomu inému.