Choď na obsah Choď na menu
 


Príhovor prezidenta k dvojakému občianstvu
27.05.2010, 19:53  (aktualizované: 27.05.2010, 20:14)

Médiami dnes opäť rezonovala téma dvojakého občianstva. V tejto súvislosti Vám preto prinášame aj vyjadrenie prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča.


I. Gašparovič podpísal novelu zákona o občianstve
31.05.2010, 13:57

 Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič dnes podpísal zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky o štátnom občianstve Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov. Pre TASR to uviedla Margita Ivaničková z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

Novela zákona o občianstve bola reakciou poslancov Národnej rady (NR) SR na schválenie zákona o dvojakom občianstve v maďarskom Národnom zhromaždení. Občania, ktorí získajú občianstvo iného štátu, na základe tejto novely automaticky stratia občianstvo slovenské.


/www.ta3.com ©TASR 2010. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona./

Pripomienka: Zákon je proti ústavný: Čl. 5 ods. (2) ÚSR: Nikomu nemožno odňať štátne občianstvo Slovenskej republiky proti jeho vôli.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.